ניקוי רעלים/ דיטוקס, למה איך ומתי?

  זמן התחדשות  

תקופת אביב, היא הזמן הכי מתאים לניקוי רעלים!  תקופת ניקיון, התחדשות, פסח – זהו הזמן הנכון לניקיון פנימי וחיצוני.

כמו שאנחנו מטפחים את הבית שלנו ואת העור שלנו על בסיס יומי, כך טיפוח נכון של הגוף, מתחיל מבפנים.

העור שלנו מושפע ממה שאנחנו אוכלים, ובכל ארוחה יש לנו הזדמנות להזין את גופנו בבריאות. האיברים הפנימיים שלנו זקוקים להזנה ול"טיפוח", גם הם מתעייפים, מזדקנים ומתפקדים בצורה פחות טובה כאשר לא מטפחים אותם.

בכל יום אנו נחשפים לכמות רעלים המועברת אלינו מאוכל, מהאוויר, מקרינה, וגם מתרופות.

הרעלים נוצרים גם בתוך גופינו באופן טבעי: פסולת מטבולית, רדיקלים חופשיים, תאים מתים, סטרס, מחשבות שליליות, ורעלים של פטוגנים שיוצרים דלקות של מיקרואורגניזמים פנימיים.


הצטברות רעילה מכבידה על מערכות הגוף, על חילוף החומרים, על האנרגיה שלנו ומוציאה אותנו מאיזון.

כאשר מערכות הגוף שלנו גדושות ברעלים, גם המערכת החיסונית נחלשת, כך שאנו נהיים חולים בתדירות גבוהה יותר.

הגוף שלנו עובד באופן טבעי על מנת לשמור על איזון ומערכות הניקוי שלו חיוניות לשם כך, אך בשל תזונה לקויה, היעדר פעילות גופנית וחיים עם לחץ גבוה, מערכות פינוי הפסולת שלנו עובדות קשה יותר ואינם מספיקות לנקות גם את הרעלים שהגוף מייצר וגם את ההזנה הלקויה שלנו.

לכן מאוד חשוב מידי פעם להעניק למערכות הניקוז שלנו "שקט" ולהוריד את עומס הרעלנים שאנו מחדירים לעצמינו בכדי שהמערכות יוכלו להגיע לניקוי עמוק יותר. מעיים תקינים ינקו יותר רעלים.

חלק מהתסמינים של מערכת העמוסה ברעלים הם: עייפות, נפיחות ביטנית, תשוקה עזה למתוק, צואה לא יציבה עם ריח חריף, בעיות עור ובכללי הרגשה פחות טובה.

"כ-2700 תוספי מזון שונים מוחדרים למזונותינו" (מתוך הספר "התחדשות" בריאות ע"פ יסודות תורתה של ד"ר אן ויגמור של ד"ר פנינה בר - סלע, עמוד 39) את חלק מהרעלנים/טוקסינים האלו גופינו סופג, ואת מה שלא, הוא מסלק ע"י הפעלה מיותרת של הכבד והכליות.

    

רוב התזונה המערבית היא ממזון מבושל. כאשר אנו מבשלים מזון, אנו הורסים את האנזימים, הוויטמינים והמינרלים הרבים שיש בו, ואשר לוקחים חלק חשוב ממערכת עיכול תקינה וניקוי רעלים טבעי.

האנזימים מעורבים בכל תהליך כימי בגוף, כמו עיכול המזון, מערכת חיסונית תקינה, פירוק חומרי פסולת, לגברים-זרע איכותי וכו'.  

המזונות המעובדים (חיטה לבנה, סוכר לבן, שימורים, משקאות ממותקים ועוד) שחדרו לשוק יצרו גם מחסור בוויטמינים בגוף האדם, כיוון שצריכת מזונות חיים/טבעיים העשירים בהם הצטמצמה מאוד.

המינרלים חשובים מאוד לגופינו ומשתתפים בחלק ניכר מתהליכי הגוף, כמו הפעלת שרירים, בניית עצמות ושיניים. חלק גדול ממבנה האנזימים עשוי ממינרלים, והם שומרים על מאזן תקין של חומציות – בסיסיות ועוד.  

המינרלים לא נוצרים בגוף הצמח או בבעלי החיים, אלא נוצרים באדמה, לכן טיב האדמה מאוד חשוב. הצמחים והאדמה נמצאים ביחסי גומלין, הצמח קולט את המינרלים מהאדמה וכאשר הוא קמל, הוא מחזיר לאדמה את ה"קומפוסט" ובכך מעשיר את האדמה בחזרה. דישון כימי אינו מכיל את כל מגוון המינרלים להם זקוק האדם, ולכן גם הצמח "נחלש" וזמין למזיקים השונים, מה שגורם להגדלת כמות הריסוסים וההדברות.

בעידן שלנו יש מושג הנקרא "תת תזונה על קיבה מלאה". ניסוי שעשו על עכברים אשר ניזונו רק מאורז לבן הוכיח זאת, כיוון

שבסוף הניסוי כל העכברים מתו. הם היו שבעים אך לא קיבלו אף ערך תזונתי.

כמו שצוין למעלה מערכות פינוי הפסולת שלנו עובדים יתר על המידה ובמקום לנקות את הגוף מרעלים "טבעיים" הגוף מתעסק בכיבוי שריפות, לשמור על ההומאוסטזיס (איזון) של הגוף ולא מספיק לנקות את הדברים הפחות "משמעותיים", מטרת הניקוי נועדה לתת לגוף מנוחה ובכך להעניק לעצמו  את הזמן בפינוי "כל" הרעלים שאינו מצליח להכיל בד"כ.

אז אם החלטתם שהגיע הזמן לניקוי רעלים, להלן המלצותינו:

כדאי להימנע מ-

פחמימות ריקות, מוצרים מן החי (חלב, בשר), סוכר, דבש, סילאן, משקאות ממותקים, קופסאות שימורים, מזונות מותססים, שמרים, סלטים קנויים (חומוס, סלט כרוב, טחינה...), חיטה, קפה, אלכוהול.

ניתן להיעזר בחליטת ה"דיטוקס" שלנו, אשר תומכת בתהליכי ניקוי גוף ע"י צמחי מרפא המנקים כבד, כליות, לימפות, ועוזרים בספיגה טובה יותר המערכת העיכול, אך זו ממש לא חובה, מספיק שתמנעו מהמזונות הנ"ל ותרגישו בהבדל עצום.

לקריאה נוספת על חליטת הדיטוקס שלנו לחצו כאן

תופעות לוואי אפשריות

חשוב לקחת בחשבון שבתחילת הניקוי סביר שתרגישו חולשה, עייפות מוגברת ובאופן כללי מצב ירוד, תסמינים אלו יחלפו תוך מספר ימים.

לקבלת תפריט לדוגמא לניקוי רעלים - כתבו לנו מייל ונשמח לשלוח לכם!

 

* אנשים הנוטלים תרופות, יש להיוועץ ברופא לפני התחלת התהליך.

* ההמלצות בכתבה זו אינן באות להחליף המלצת רופא או מטפל.

 

באהבה צוות קימאיה

info@kimaya.co.il

 

Green Juice
Meditating by the Pool
detox.jpg