מה זה שמנים אתריים?

ריח טבעי 

שמנים אתריים

זהו נוזל המצוי בגרנולות בתוך הצמח באופן טבעי. 

אותו נוזל נותן לצמח את ריחו וטעמו הספציפי. את הנוזל מפיקים מחלקי הצמח השונים:

פרחים, גבעולים, עלים ושורשים ע"י זיקוק באדים אך לא רק.

שמנים אתריים חודרים לגוף בכמה דרכים:

דרך חוש הריח,

דרך העור

ובבליעה.

טיפול בעזרת שמנים אתריים נקרא:

ארומתרפיה.

Stone Mortar and Pestle

ברקמת האף קיימים תאים "קולטי ריח" וכאשר אנו מריחים, מולקולות נכנסות לאפינו ומתפזרות על רירית הריח שעליה נמצאים כ-5 מיליון קולטני ריח. ברגע שהקולטנים קולטים את המולקולות הם מעבירים את המידע לפקעת הריח שהיא שלוחה של המוח ותפקידה לפענח את המידע. לאחר מכן היא שולחת אותות אל אזורים במוח הנקראים קורטקס והמערכת הלימברית.

 

אחרי שאלו קיבלו את האות הם משחררים הורמונים וכימיקלים למינהם, כמו שאתם בטח יודעים כל הורמון וכימיקל המופרש מהמוח משפיע על אזור אחר בגוף, כך שאם תריחו את האוכל שהשכנה מבשלת יש סבירות שתרגישו רעב, או אם ורד מזכיר לכם רומנטיקה תתמלאו במחשבות על אהבה.

 

 

ארומתרפיה אכן משפיעה על גופינו, רוחינו, מחשבתינו ורגשותינו.

 

 

ריח יכול לעודד בריאות אך גם לייצר חולי. לרב אין לנו ברירה ואנו נאלצים לנשום את זיהום האוויר, לפעמים מקום מגורינו קרוב למפעלים הפולטים פסולת, מכוניות, אוטובוסים וכדומה.. כל זה בלתי נמנע אך ההחלטה שלנו יכולה להיות ברורה וחד משמעית לגבי חומרי הטיפוח שלנו והניקיון שיהיו נקיים מריחות סינתטיים וכימיקלים המזיקים ומעמיסים על המערכת שלנו. כי עם המודעות שלנו היום באמת אין צורך.

 

 

 

ניתן להשתמש בשמנים אתריים ע"י הרחה,  אם רוצים למרוח שמנים אתריים על הגוף חובה למהול אותם בתוך שמן נשא ( שמן זית, שקדים, קוקוס, זרעי ענבים..). שימו לב שלא כל השמנים מתאימים לתינוקות וילדים והמינונים משתנים. בנוסף ישנם שמנים פוטוסנסטיביים אשר מגבירים את רגישות העור לשמש.

 

 

קיימים המון שמנים אתריים והשימוש בהם דורש זהירות והתייעצות עם איש מקצוע.

 

 

מצרפים לכם סרטון נהדר ומומלץ בנושא.

 

מקווים שנהנתם:)

 

 

נ.ב. ישנו ספר נהדר ומומלץ הנקרא "ריח, רוח ומה שביניהם" של אתי ברכה

 

זהו ספר מעשיר ויתן לכם את כל הידע שתרצו על השימוש והזהירות השמנים אתריים.

 

 

באהבה,

 

צוות קימאיה