שלושת הסודות לעור וגוף בריא

תשקיעו בעצמכם

טיפוח העור מגיע מבפנים אפילו יותר מבחוץ.

העור שלנו ניזון כמו כל שאר חלקי גופינו מין המזונות שאנו אוכלים. אם נאכל הרבה אוכל שומני סביר להניח שזה יהיה ניכר על עורנו, אם לא נשתה מים, לא משנה כמה קרמים נשים העור שלנו עדיין יהיה יבש. אז מה הם שלושת המזונות החשובים לעורנו ולבריאותנו?

 

הטופ של הטופ הוא, היא, הם המים

כן כמה פשוט ככה הכרחי. קחו אתכם בקבוק מים לכל מקום (והיי נסו שזה לא יהיה מפלסטיק!)  העור "שותה" 20% מכמות המים שהגוף מקבל ומחסור של מים ניכר מידית. הוא הופך לייבש יותר, נפול יותר וחסר ברק.

המים מהווים כ60% מגופינו (אגב עובדה מדהימה שככה גם בנוי כדור הארץ מ60% מים). ורובינו שותים לא מספיק מה שיוצר "התייבשות כרונית" – לא כזאת שנתעלף ממנה אך כזאת שגורמת לכל האיברים שלנו לעבוד לא באופן הכי חיוני שלהם וכך גם מראה העור.

נסו במשך חודש לשתות כל יום 2 ליטר ותעדו את השינוי של העור שלכם.

Glasses of Water

פירות יער/ ירוקים/ אגוזים/ ירקות/ פירות – נוגדי החמצון המעולים

אי אפשר למנוע את תהליך החמצון שמתרחש בגופינו אך בהחלט אפשר למזער אותו ע"י אכילת מזונות העשירים בנוגדי חמצון.

נסו לאכול מזונות נוגדי חמצון לפחות שתיים ביום. הנה כמה רעיונות:

כוסברה, אוכמניות, גוג'י ברי, אגוזי פקאן, רימונים, קקאו, ברוקולי, תה ירוק, עגבניות, תותים, חמוציות, תפוזים, קיווי, עשב חיטה, ענבים אדומים ויש עוד הרבה.

 

חומצות שומן חיוניות

הן נקראות חיוניות כיוון שהגוף שלנו אינו יכול לייצר אותם, לכן אנו זקוקים להם מבחוץ.

חומצות שומן אלו לא רק אחריות על העור שלנו אלא גם על מצב הרוח שלנו, ריכוז, חשיבה, ריפוד התאים, איזון רמות כולסטרול, איזון דלקות, חיזוק שריר הלב ועוד. בטח שמעתם על חומצת שומן חיונית "אומגה 3" אך היא לא היחידה שקיימת. יש לנו את חומצת שומן "גלא", אומגה 9 ועוד.

אתם יכולים ליהנות מחומצות שומן אלו בשמנים שאתם צורכים כמו שמן פשתן, שמן המפ, שמן זית, שמן צ'יה, אגוזי מלך.

Berries

נסו את משקה הבוקר שלי:

כוס מים + עשב חיטה או כל אחד מהרשימה הנ"ל, 5 פקאנים + פירות יער + כף זרעי צ'יה + כף שמן המפ (הוא טעים ואגוזי במיוחד) + בננה מערבבת בבלנדר ומתמלאת באנרגיות לשאר היום.

 

בהצלחה,

קימאיה

Green Shake