עלי הזית

בריאות איתנה 

אם יש צמח אחד שהיינו צריכים להמליץ עליו אלו לגמרי היו עלי הזית. כן זה בדיוק זה שגדל מתחת לבית שלכם! הוא נושא בתוכו כל כך הרבה רפואה ותרומתו במערכות רבות.

עצי הזית מקורם במזרח הים התיכון וארץ ישראל תמיד ידעה שפע מעץ מופלא זה. העץ "עמיד" כל כך ויכול  לחיות אפילו עד 2000 שנה. אנחנו נהנים מהפירות שלו, מהשמן שלו ואפילו מתפרנסים ממנו ע"י יצוא לארצות אחרות והגיע הזמן להכניס גם את עלי הזית לתפריט שלנו. כבר משחר ההיסטוריה יש עדויות בשימוש עלי הזית, בארץ כנען, ביוון העתיקה ובמצרים.

unnamed (2).jpg

אז מה כל כך מיוחד בעלי עץ הזית?

 עלי הזית מכילים חומרים הנקראים "אולאורופואין  וליגסטרוסיד אלו חומרים מרים אשר מעכבים פגיעה בכלי דם, מרפים את כלי הדם ובכך עוזרים גם להורדת לחץ דם גבוה.

בעלי הזית תמצאו גם פלבנואידים והם בעלי פעילות נוגדת חמצון חזקה, אנטי ויראלית, אנטי חיידקית, ואנטי סרטנית. חומרים אלו תורמים לאריכות ימים, חיזוק מערכת החיסון וחיזוק שריר הלב.

עלי הזית מורידים את השומנים בדם, מאזנים את רמות הסוכר, מקלים על גאוט, מרגיעים את הנפש, מחזקים ספיגה במערכת העיכול ומסדירים את קצת הלב. ישנם עוד מספר התוויות איך אלו הן העיקריות.

unnamed (3).jpg

אתם יכולים לקטוף את עלי הזית ישירות מהעץ, עדיפות לעץ לא אורבני ולא אחד שקרוב לכבישים, לקטוף לכם ענף נכבד, להפוך אותו, לייבשו ולהשתמש בו לאורך כל השנה. או פשוט לגשת לחנות טבע קרובה ולרכוש לכם שקית של עלים מיובשים. שימרו על העלים במקום נטול שמש ובצנצנת סגורה.

הוראות שימוש:

אם אתם סובלים מאי איזון באחת המערכות המוזכרת מומלץ לשתות 1-2 גרם עלי זית על כוס מים רותחים בין 2-4 פעמים ביום.

ואם סתם בא לכם לשמור על בריאות איתנה ואף לשפר אותה, תפנקו את עצמכם עם אחת של עלי זית. כמו שכבר צוין לעלי הזית אפקט מרגיע עדין גם על הנפש וגם על מערכת עיכול, כך שמומלץ לשתות כוס אחת טובה אחרי יום ארוך.

שימו לב כאתם חולטים את עלי הזית, תנו להם "לשבת" בתוך המים הרותחים לפחות 5-7 דקות לפני השתייה בכדי למצות את כל הרכיבים.

מאחלים בריאות איתנה,

 

צוות קימאיה

unnamed (6).jpg